Telefonum Donuyor Ne Yapmalıyım ?

Akıllı telefonlar acaba ne kadar akıllı dediğimiz elbetteki  bazen olmuştur, çevremizdeki bazı insanlardan akıllı telefonların donma sorunuyla...

Telefonum Donuyor Ne Yapmalıyım ?
Eklenme Tarihi: 12 Ekim 2014 - Yazar: Admin - Görüntülenme Sayısı:

Akıllı telefonlar acaba ne kadar akıllı dediğimiz elbetteki  bazen olmuştur, çevremizdeki bazı insanlardan akıllı telefonların donma sorunuyla ilgili  bu telefon akıllı ama donuyor diye mizahi yaklaşımlarda bulunuyor. Akıllı telefonların donma problemleri iki farklı sebepten olabilir. Birincisi telefonunuzda eğer arkaplan da çalışan aşırı bir uygulama hacmine sahipse elbetteki donabilir telefonlarda android yada ios olsun farketmez aynı bilgisayarlar gibi belirli bir işlemci kapasitesine sahiptir.Telefonunuzda yaptığınız bu işlemler eğer kapasiteyi zorluyorsa elbette donabilir bu oldukça normaldir. donma sorunuyla ilgili bir ikinci neden telefonunuzda zararlı yazılımlar bulunabilir bu zararlı yazılımlar sistem dosyalarının içerisine karışmak için işlemciyle büyük bir savaş içinde olurlar bu savaş sırasında da işlemci ısınır ve telefonunuzda donma olabilir.

telefon donma problemi çözümü

Telefonunuzun Donma Sorununa Karşı Almanız Gereken Önlemler;

1.) Gereksiz uygulamaları telefonunuzda barındırmayın.

2.) Mutlaka bir virüsten koruma yazılımı bulundurun.

3.) Arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatın bu özellikle donmaya sebebiyet veren en büyük nedenlerdendir.

4.) Eğer hiç bir şey fayda etmiyoruz telefonunuza baştan bir room atın. Telefonunuzun sistem dosyaları bozulmuş olabilir.

 

Yukarıdaki önemleri aldığınız zaman telefonunuzun donma sorunu bir nebze yada daha fazla çözülmüş olacak. Eğer telefonunuzun artık yeni teknolojiye ayak uyduramıyorsa muhakkak değiştirme zamanı gelmiştir.

 1. Ya benim tabletim var samsung galaxi tab 3 bir oyun aciyorum acilirken sure doluyor ama belli bjr noktada donuyor ve tablet cok yavas

 2. samsung s3 MODEL: GT-9300
  SSN: -i9300GSMH
  RATED:3.7V —;1000mA
  DVD ID:A3L GTi9300
  MADE IN KOREA BY Samsung
  C € 0168
  IMEI: 356203031994239
  S/N: RGNB985381D
  android samsung s3 ozan diyarbakir
  android samsung s3 GT-i9300 android
  Android samsung s3 GT-i9300
  Benim birtane telefonum var biri çok donuyor bazen basılımıyor neden olduğunu öğrenebilirmiyim

 3. Samsung galcu y duos gt-s6102 telofon da her.zaman oyun oyn oynayanda donur niye xais edrem kim bilirse desin ??????????

 4. Samsung galaxu y duos gt-s6102 telofon da her.zaman oyun oyn oynayanda donur niye xais edrem kim bilirse desin ??????????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir