Akıllı telefonların şarjı nasıl daha uzun süre dayanır ?

Günümüzde akıllı cep telefonlarının en büyük sorunu şüphesiz şarjlarının gün içerisinde bitmesidir. Şarj süresinin bu kadar kısa...

Akıllı telefonların şarjı nasıl daha uzun süre dayanır ?
Eklenme Tarihi: 7 Kasım 2014 - Yazar: admin - Görüntülenme Sayısı: 942 views

Günümüzde akıllı cep telefonlarının en büyük sorunu şüphesiz şarjlarının gün içerisinde bitmesidir. Şarj süresinin bu kadar kısa gitmesi de işlemlerimizi sürekli olarak aksatmakta ve teknolojiyi verimli olarak kullanamamaktayız. Bu sorunla ilgili olarak iphone ve samsung’un son çıkartmış oldukları modellere baktığımızda aslında telefonları büyük yapmalarının amacı telefon içerisinde bataryayı daha büyük kullanmak ve süresini azda olsa uzatmak istedikleri için bu tür girişimlerde bulunmaktadırlar. Bunların dışında telefon şarjı nasıl daha uzun süre dayanır ? diye merak eden kullanıcılar için işte bir kaç ipucu ;

 

Akıllı cep telefonumuzun ekran parlaklığını düşürmek şarj süresini uzatır.

Cep telefonunuzda internet paketi varsa wifi gibi kablosuz ağ’ın açık olması bir anlam ifade etmez ve bu özelliği kapattığınızda şarj süreniz uzar yada tam tersi olarak wifili ortamlarda veri bağlantısını kapatarak wifi ile bağlanmanız daha sağlıklı olur.

Ekran kilidi süresi ve ekran koruyucu süresini düşürmek telefonunuzu daha kısa zamanda bekleme moduna geçireceği için bu tür etkenlerde şarj süresini uzatmaktadır.

Bunların yanı sıra arka planda çalışan o işinize yaramayan programları kapatmalı ve gps konumundan yararlanan programların kullanmadığı takdir üst menüden gps’i pasif duruma getirmelisiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Son Teknoloji Haberleri

En Son Oyun Yamaları