Google Size En Uygun Android Cihazı Buluyor!

Akıllı telefon pazarı, ciddi anlamda bir bolluk yaşıyor. Hangi markanın hangi modelinin pazarda ne kadar pay sahibi olduğu belli olmasına rağmen,...

Google Size En Uygun Android Cihazı Buluyor!
Eklenme Tarihi: 16 Haziran 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 412

Akıllı telefon pazarı, ciddi anlamda bir bolluk yaşıyor. Hangi markanın hangi modelinin pazarda ne kadar pay sahibi olduğu belli olmasına rağmen, kullanıcıların hangi modelleri seçmeleri gerektiğini bilmemeleri de yanlış tercihlere sebep olabiliyor. Çünkü kullanıcılar, gerek önemli markalardan, gerek ise pazarda geriye düşmüş markaların modellerinden tercih yapabiliyorlar. Fakat Google, bu denli karışık bir skaladan seçim yapılması konusunu kolaylaştırmak için bir sistem geliştirdi.

Google tarafından geliştirilen sistem üzerinde, mesajlaşma alışkanlıklarınızdan arama özelliklerinize, uygulama kullanım sıklığından diğer bir takım bilgilere kadar 12 farklı konuda sizlere bir takım sorular yöneltiliyor. Bu belirleyici soruların ışığında, verdiğiniz cevaplar ve karakterinize uygun olan seçenekler eşliğinde, sizin için en doğru Android cihazı da sistem önünüze getirmiş oluyor. Bu şekilde de içiniz rahat bir biçimde telefonunuzu kullanmaya devam ediyorsunuz.

Aslında kulağa ilginç gelse de, günümüzdeki akıllı telefon fazlalığı göz önüne alındığında, bu telefonların içinden hangilerinin kendinize uygun olup olmadığını bilmediğiniz için pek çok modelin içinde en popüler olanı seçmek size mantıklı gelebiliyor. Ancak önemli olan hangi özelliklere ihtiyaç duyup duymadığınız olduğu için, bu sistemin doğru tercih konusunda sizlere yardımcı olacağı da muhakkak. En nihayetinde, büyük paralar verip de mutsuz olmak istemeyeceğiniz telefonları kullanmak istemeyeceksinizdir.

Sistemi denemek için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz;

https://www.android.com/phones/whichphone/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.