Google Yine Algoritma Değiştirdi

Arama motoru Google, uzun süredir algoritma değiştireceği ile ilgili duyurular yapıyordu. 2014 yılından bu yana konuşulan asıl haber, 2015...

Google Yine Algoritma Değiştirdi
Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 377

Arama motoru Google, uzun süredir algoritma değiştireceği ile ilgili duyurular yapıyordu. 2014 yılından bu yana konuşulan asıl haber, 2015 yılının Nisan ayında, sitelerin mobil uyumluluğu ile ilgili olarak bir takım algoritmaların değişeceği ve bu sayede de mobil uyumlu sitelerin ön safta yer alacağı ile ilgiliydi. Beklenenin bir kısmı gerçekleşirken, Google bu sefer çok farklı bir yerden vurdu ve “nasıl yapılır” olarak bilinen “how to” sitelerini etkileyen bir algoritma ortaya kondu.

Amerika’da yapılan bir araştırma ve bir takım sitelerin incelenmesi sonucunda, “x sorunu nasıl çözülür” başlığı ile binlerce organik ziyaretçi çeken sayfalar, son olarak güncellenen algoritmalar ışığında oldukça geri plana düştüler. Çünkü bu tip siteler, Google nezdinde “spam” olarak görülmeye başlandı.

Peki, bu tarz sitelerin spam olarak görülmesindeki ana unsur neydi?

Öncelikli olarak belirtilmesi gerekenin, şüphesiz ki içerik ile ilgili olduğunu söylemek gerekir. Yani site sahipleri ya da editörleri, “x sorunu nasıl halledilir” araması ile gelen kişiyi, 1 ya da 2 cümlelik bir yazı ile karşılıyor ve hemen altına da bir video konduruyor ise, Google bu siteleri spam olarak etiketlemeye başlıyor.

Her ne kadar büyük çaplı bilgi sitelerinin bu sorunla karşılaşması düşük ihtimal olsa da, şu ana kadar yapılan gözlemlerde, orta ölçekli sitelerin ziyaretçi kaybı oranı %20!
adana escort bayan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


takipçi satın al instagram takipçi satın al instagram beğeni satın al twitter takipçi satın al youtube abone satın al facebook takipçi satın al takipci33.com