Samsung Tamir Durumu Sorgulama

Samsung marka tablet ve akıllı cep telefonunuzu garantiye mi gitti? peki şuanda cihazınız hangi işlem yapılıyor merak etmiyor musunuz? her gün...

Samsung Tamir Durumu Sorgulama
Eklenme Tarihi: 9 Mart 2015 - Yazar: sncr_1

Samsung marka tablet ve akıllı cep telefonunuzu garantiye mi gitti? peki şuanda cihazınız hangi işlem yapılıyor merak etmiyor musunuz? her gün telefonla garanti servisi aramak yada servise gidip cihazın durumunu sorarak zamanınızı harcamaktan sıkılmadınız mı? Bütün bu sorunlara artık samsung dur diyor.

Samsung cihazınızı yetkilisi garanti servisine gönderdiğinizde size bir servis fişi vereceklerdir. Bu servis fişinde cihazın bilgisi, kişisel bilgileriniz ve sisteme kayıt edilen bir takım bilgiler yer almaktadır. Bu servis fişi üzerinde bulunan hemen sol tarafta samsung logosunun altında iş emri numarası ve müşteri numarası bilgileriyle internet üzerinden cihazınızın tamir edilip edilmediğini yada hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz. Genelde garantiye ürün teslimi sonrası samsung tarafından cep telefon numaranıza bir bilgilendirme mesajı gelir ve ürüne ait takip numarasını size iletirler aslında bu takip numarası servis fişinin üzerinde bulunan iş emri numarasıyla aynıdır. Samsung tamir durumunu takip etmek için ilgili sayfaya girdiğinizde sadece takip numarası sizin için yeterli olmaz aynı zaman müşteri numaranızı da girerek sorgulama yapmanız gerekmektedir.

Samsung Garanti Tamir Durumu Sorgulama
Öncelikle http://cybersvc1.samsungcsportal.com/cyberservice/csc/account/withoutLoginpop.jsp?locale_id=tr_tr  şu adrese giriş yapınız daha sonra açılan sayfada “Samsung Müşteri Numarası” yazan bölümüne servis fişinde bulunan müşteri numarasını giriniz daha sonra hemen alt tarafta bulunan “Servis Takip Numarası” bölümüne servis fişinde bulunan İş Emri Numarası yada cep telefonunuza samsung tarafından gönderilen bilgi mesajındaki takip numarasını girerek ARA butonuna tıklayıp cihazınızın durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 1. İş Emri No: 4172322096
  Müşteri No: 7218960885
  Cihaz Seri No: RF4BB64525D

  Yetkilinin Dikkatine;
  Telefon makinesini 28/09/2015 günü T.C. Melikgazi Kaymakamlığı Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı’nın kararı ile birlikte Servisinize (Hüseyin Fedakar) teslim ettim. 15 günde size cevap verilecek denildi; ancak bugüne kadar herhangi bir cevap verilmedi. 1 yıl önce servisinize götürdüm, parça yok diye bakmadı. Ben de mağdur olmamak için dışarıdan bir tamirciye bedeli mukabilinde yaptırdım ve kullanıyorum. Yani servisin yapamadığı telefonu dışarıdan herhangi bir tamirci yapabiliyor. AMA NE GARİP DEĞİL Mİ?
  Sözün özü; en kısa sürede Tüketici Hakem Heyeti Kararına uygun gereğinin yapılması; aksi taktirde bu sefer de Tüketici Mahkemesine vereceğim. 444 77 11 Nolu telefonunuzu da arayarak, konuyu ilettim ama,nafile, bir cevap yok. Bir daha Samsungun hiç bir ürününü ALMAM.
  GEREĞİ…

 2. bize müşteri numaramız gelen msj da belirtilmiyor ve biz sadece kargoya verdiğimiz fiş var elimizde direk servise vermiyoruz biz sadece bize gönderilen msj daki numara ile durum sorgulama daha doğru olur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir