Siri İçin Bir Rakip De Yahoo’dan Geliyor

Apple tarafından kullanıma verildiği günden bu yana pek çok olumlu ya da olumsuz tepki alan Siri, kişisel sesli asistan olarak pek çok alanda...

Siri İçin Bir Rakip De Yahoo’dan Geliyor
Eklenme Tarihi: 25 Nisan 2015 - Yazar: Baran AKÇOK - Görüntülenme Sayısı: 467

Apple tarafından kullanıma verildiği günden bu yana pek çok olumlu ya da olumsuz tepki alan Siri, kişisel sesli asistan olarak pek çok alanda kullanılıyor. Siri’nin desteklediği diller dünya üzerinde gündem belirliyor. Onun yanı sıra Siri ile pek çok kolaylık ve diğer faydalı işlevler hayata geçirilmiş oluyor. Pazardaki rekabetin artması ve diğer bilişim ve teknoloji devlerinin de kişisel sesli asistanlar geliştirmeye başlaması, Siri’nin yalnızlığını sona erdiriyor. Daha önce Microsoft tarafından Siri’ye rakip olarak geliştirilen yazılımın ardından bu sefer de Yahoo’dan benzer bir hamle gelecek gibi duruyor.

Yahoo yönetiminden yapılan açıklamada, satır arasında yeni bir sesli kişisel asistan yazılımı çalışmasının yapıldığı anlaşılıyor. Pazarda Apple ve Microsoft gibi devleri doğrudan karşısına rakip olarak alacak olan Yahoo, bu hamlesi ile teknoloji dünyasını da ayağa kaldıracak gibi duruyor. Her ne kadar Apple bu konuda pazarı domine etse de, eğer çok daha sağlam ve kullanışlı bir yazılım geliştirilirse Apple’ın da pabucu dama atılabilir. Bu nedenle de tüm teknoloji dünyası geliştirilecek olan yeni sesli asistanı merakla bekliyor. Yahoo şayet başarılı bir yazılım ile kullanıcıların karşısına çıkarsa, Microsoft ve Apple kalite ölçülerini çok yukarılara taşımak isteyecektir. Gelecek olan yazılımın bir “epic fail” olması ihtimali ise ilerleyen zamanda kendini bir şekilde gösterecektir.
nevşehir escort

twitter volgers kopen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.